Letné a zimné aktivity

V lete je možná klasická turistika, vysokohorská turistika i horolezecká aktivita. V prípade záujmu zákazníkov je možné sprostredkovanie služieb horského vodcu. Zo Starého Smokovca sú najlepšie dostupné Malá Studená dolina a Veľká Studená dolina s možným prechodom hlavného hrebeňa na severnú stranu Vysokých Tatier. Použitím Tatranskej elektrickej železnice sú dostupné aj strediská Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica, odkiaľ sú dostupné aj ostatné tatranské doliny.

V zimných mesiacoch je možné lyžovanie na zasnežených svahoch rôznej obtiažnosti, od Jakubkovej lúky, vhodnej pre začiatočníkov alebo deti až po náročné zjazdový terén v Lomnickom sedle.

Pre tých, ktorí obľubujú kúpaliská je možné doporučiť návštevu krytých plavární v Starom Smokovci, Poprade alebo vo Svite. V lete je možná návšteva termálneho kúpaliska vo Vrbove (8 km) alebo termálneho kúpaliska v Bešeňovej (80 km) s celoročnou prevádzkou.

Pri nepriaznivom počasí môžeme doporučiť návštevu niektorej z jaskýň v okolí - Beliansku jaskyňu, Dobšinskú ľadovú jaskyňu, Demänovské jaskyne alebo Važeckú jaskyňu.

Podobne v okolí sa nachádzajú stredoveké pamiatky, napr. Mestské pamiatkové rezervácie v Spišskej Sobote, Kežmarku a Levoči, Spišské Podhradie so Spišským hradom, viacero múzeí, galérií, skanzenov ľudovej architektúry, tenisová hala, bowlingové dráhy a podobne.